Icon alert

For information about Coronavirus (COVID-19), including screening resources and facility updates, click here. 

Sports Network Calendar

<September 2020>
SunMonTueWedThuFriSat
30311
Boys Tennis
South Side - Concordia
5:15 PM
South Side


Girls Golf
South Side, Bishop Dwenger at Concordia
5:30 PM
Concordia


Boys Soccer
South Side - Northrop
5:30 PM
South Side Athletic Annex


Girls Soccer
South Side - Northrop
7:30 PM
Northrop

View All
23
Boys Tennis
South Side - Northrop
5:15 PM
Swinney Tennis Center


Volleyball
South Side - Canterbury
7:00 PM
South Side


Girls Soccer
South Side - Heritage
7:30 PM
South Side Athletic Annex

View All
4
Football
South Side - Bishop Dwenger
7:00 PM
Bishop Dwenger

5
Boys Cross Country
Manchester Invitational
9:00 AM
Manchester


Girls Cross Country
Manchester Invitational
9:00 AM
Manchester


Girls Soccer
South Side - Woodlan
12:00 PM
South Side Athletic Annex

View All
678
Boys Tennis
South Side - North Side
5:00 PM
South Side


Girls Golf
Northrop, South Side at Wayne
5:30 PM
Brookwood Golf Club


Girls Soccer
South Side - Bishop Luers
5:30 PM
Fort Wayne Sport Club


Volleyball
South Side - Lakewood Park Christian
7:00 PM
Lakewood Park Christian


Boys Soccer
South Side - Bishop Luers
7:30 PM
South Side Athletic Annex

View All
910
Boys Tennis
South Side - Wayne
5:15 PM
Wayne


Girls Soccer
South Side - Huntington North
Cancelled
South Side Athletic Annex


Boys Soccer
South Side - East Noble
Cancelled
East Noble

View All
11
Football
South Side - Snider
7:00 PM
South Side

12
Volleyball
South Side - Clinton Prairie
9:00 AM
Harrison High School


Boys Soccer
South Side - North Side
Cancelled
Kreager Park


Boys Cross Country
Bruin Invite
9:00 AM
Northrop


Girls Cross Country
Bruin Invite
9:00 AM
Northrop


Girls Golf
Summit Athletic Conference Championships
9:00 AM
Brookwood Golf Club


Girls Soccer
South Side - Western
Cancelled
South Side


Volleyball
South Side - Lowell
11:00 AM
Harrison High School


Volleyball
South Side - Pioneer
12:00 PM
Harrison High School


Girls Soccer
South Side - Garrett
Cancelled
South Side


Boys Soccer
South Side - Huntington North
Cancelled
Huntington North

View All
1314
Girls Golf
Adams Central at South Side
5:30 PM
McMillen Park Golf Course

15
Boys Tennis
South Side - Bishop Dwenger
5:15 PM
Bishop Dwenger


Volleyball
South Side - Northrop
7:00 PM
Northrop


Boys Soccer
South Side - Bishop Dwenger
7:30 PM
Bishop Dwenger


Girls Soccer
South Side - Bishop Dwenger
7:30 PM
South Side Athletic Annex

View All
1617
Boys Tennis
South Side - Snider
5:15 PM
South Side


Volleyball
South Side - Snider
6:00 PM
South Side


Boys Soccer
South Side - Heritage
7:30 PM
South Side Athletic Annex

View All
18
Football
South Side - Wayne
7:00 PM
South Side

19
Boys Cross Country
West Noble Chuck Schlemmer Invitational
8:30 AM
West Noble


Girls Cross Country
West Noble Chuck Schlemmer Memorial Invitational
8:30 AM
West Noble


Boys Tennis
South Side - Adams Central, South Adams
Cancelled
Swinney Tennis Center


Volleyball
South Side - Bluffton
9:00 AM
Canterbury


Girls Golf
Norwell Sectional 11 Championships
10:00 AM
Timberridge Golf Club


Volleyball
South Side - Canterbury
11:00 AM
Canterbury


Boys Soccer
South Side - Blackhawk Christian
11:30 AM
South Side Athletic Annex

View All
2021
Volleyball
South Side - Norwell
7:00 PM
Norwell

22
Boys Soccer
South Side - Concordia
5:30 PM
South Side Athletic Annex


Girls Soccer
South Side - Concordia
6:45 PM
Zollner Stadium


Volleyball
South Side - Concordia
7:00 PM
South Side

View All
2324
Volleyball
South Side - North Side
7:30 PM
South Side


Girls Soccer
South Side - Columbia City
Cancelled
Columbia City

25
Football
South Side - Carroll
7:00 PM
Carroll

26
Boys Cross Country
New Haven Classic - Boys AA Division
9:00 AM
Purdue Fort Wayne


Girls Cross Country
New Haven Classic - Girls AAA Division
9:30 AM
Purdue Fort Wayne


Girls Soccer
South Side - Canterbury
Cancelled
South Side Athletic Annex

View All
2728
Volleyball
South Side - Homestead
7:00 PM
Homestead

29
Girls Soccer
South Side - East Noble
Cancelled
South Side Athletic Annex


Volleyball
South Side - Bishop Dwenger
7:00 PM
South Side


Boys Soccer
South Side - Wayne
7:30 PM
Wayne


Girls Soccer
South Side - Wayne
Cancelled
South Side Athletic Annex

View All
30
Boys Tennis
South Side - New Haven
4:15 PM
Concordia

1
Girls Soccer
South Side - Lakewood Park Christian
Cancelled
South Side Athletic Annex

2
Football
South Side - North Side
7:00 PM
North Side

3
Girls Cross Country
Summit Athletic Conference Championships
10:00 AM
Northrop

45
Boys Soccer
South Side - Wayne
7:00 PM
Columbia City

6
Volleyball
South Side - Blackhawk Christian
7:00 PM
Blackhawk Christian

7
Boys Soccer
South Side - Columbia City
5:00 PM
Columbia City

8
Volleyball
South Side - Bishop Luers
7:00 PM
Bishop Luers


Girls Soccer
South Side - Homestead
7:00 PM
Homestead

9
Football
South Side - Bishop Luers
7:00 PM
South Side

10
Volleyball
South Side - Northfield
9:00 AM
South Side


Volleyball
South Side - Woodlan
10:00 AM
Northfield


Girls Cross Country
Bellmont Sectional 13 Championships
10:30 AM
Bellmont


Boys Cross Country
Bellmont Sectional 13 Championships
11:15 AM
Bellmont


Volleyball
South Side - NorthWood
12:30 PM
Northfield


Boys Soccer
South Side - Homestead
7:00 PM
Columbia City

View All
Sep 25 Fri
Football South Side - Carroll
7:00 PM Carroll
Sep 26 Sat
Boys Cross Country New Haven Classic - Boys AA Division
Girls Cross Country New Haven Classic - Girls AAA Division
Girls Soccer South Side - Canterbury
Sep 28 Mon
Volleyball South Side - Homestead
7:00 PM Homestead
Sep 29 Tue
Girls Soccer South Side - East Noble
Volleyball South Side - Bishop Dwenger
7:00 PM South Side
Boys Soccer South Side - Wayne
7:30 PM Wayne
Girls Soccer South Side - Wayne
Sep 30 Wed
Boys Tennis South Side - New Haven
4:15 PM Concordia
Oct 01 Thu
Girls Soccer South Side - Lakewood Park Christian
Oct 02 Fri
Football South Side - North Side
7:00 PM North Side
Oct 03 Sat
Girls Cross Country Summit Athletic Conference Championships
10:00 AM Northrop
Oct 05 Mon
Boys Soccer South Side - Wayne
7:00 PM Columbia City
Oct 06 Tue
Volleyball South Side - Blackhawk Christian
Oct 07 Wed
Boys Soccer South Side - Columbia City
5:00 PM Columbia City
Oct 08 Thu
Volleyball South Side - Bishop Luers
7:00 PM Bishop Luers
Girls Soccer South Side - Homestead
7:00 PM Homestead
Oct 09 Fri
Football South Side - Bishop Luers
7:00 PM South Side
Oct 10 Sat
Volleyball South Side - Northfield
9:00 AM South Side
Volleyball South Side - Woodlan
10:00 AM Northfield
Girls Cross Country Bellmont Sectional 13 Championships
10:30 AM Bellmont
Boys Cross Country Bellmont Sectional 13 Championships
11:15 AM Bellmont
Volleyball South Side - NorthWood
12:30 PM Northfield
Boys Soccer South Side - Homestead
7:00 PM Columbia City
Oct 16 Fri
Football South Side - Homestead
7:00 PM South Side
Oct 17 Sat
Boys Cross Country Marion Regional 7 Championships
Girls Cross Country Marion Regional 7 Championships
Volleyball South Side - Homestead
12:30 PM South Side
Get Started