Sports Network Calendar

<January 2023>
SunMonTueWedThuFriSat
252627
Boys Basketball
South Side - New Castle
9:00 AM
Northeastern


Boys Basketball
South Side - Winchester
12:00 PM
Northeastern

28
Boys Basketball
South Side - Blackford
10:00 AM
Northeastern

29
Wrestling
North Montgomery Holiday Duals: Day 1
9:00 AM
North Montgomery


Girls Basketball
South Side - Lakeland
5:00 PM
Trine University MTI Center


Girls Basketball
South Side - Elkhart
8:00 PM
Trine University MTI Center

View All
30
Wrestling
North Montgomery Holiday Duals: Day 2
9:00 AM
North Montgomery

31
123
Girls Swimming and Diving
South Side - Blackhawk Chrisitan/Blackford
6:00 PM
Blackford

4
Boys Swimming and Diving
South Side - Wayne/Bishop Dwenger
6:15 PM
HPB


Girls Swimming and Diving
South Side - Wayne/Bishop Dwenger
6:15 PM
HPB


Wrestling
South Side at North Side
6:30 PM
North Side

View All
56
Girls Basketball
South Side - Homestead
6:00 PM
Homestead


Boys Basketball
South Side - Homestead
7:30 PM
Homestead

7
Girls Basketball
South Side - Carmel
3:30 PM
South Side


Boys Basketball
South Side - Marion
7:30 PM
Marion

8910
Girls Basketball
South Side - Northrop
6:00 PM
South Side

1112
Gymnastics
South Side/Wayne at Snider
6:30 PM
Snider

13
Boys Basketball
South Side - Concordia
6:00 PM
South Side


Girls Basketball
South Side - Concordia
6:00 PM
South Side

14
Girls Swimming and Diving
South Side - Summit Athletic Conference Championships
7:30 AM
HPB

151617
Boys Swimming and Diving
South Side - Snider
6:15 PM
HPB


Girls Swimming and Diving
South Side - Bishop Luers/Snider
6:15 PM
HPB


Girls Basketball
South Side - Marion
7:30 PM
Marion

View All
18
Gymnastics
Concordia Carter Classic
11:30 AM
Concordia


Gymnastics
South Side/Angola at Wayne
6:30 PM
Wayne


Wrestling
Wayne at South Side
6:30 PM
South Side

View All
19
Boys Swimming and Diving
South Side - North Side/Northrop
6:15 PM
HPB


Girls Swimming and Diving
South Side - North Side/Northrop
6:15 PM
HPB

20
Girls Basketball
South Side - Carroll
6:00 PM
Carroll


Boys Basketball
South Side - Carroll
7:30 PM
Carroll

21
Wrestling
Summit Athletic Conference Championships
9:00 AM
Snider


Girls Basketball
South Side - Indianapolis Heritage Christian
2:30 PM
Heritage Christian

222324
Girls Basketball
South Side - Huntington North
7:30 PM
Huntington North

2526
Boys Swimming and Diving
South Side - Huntington North
6:15 PM
HPB


Girls Swimming and Diving
South Side - Huntington North
6:15 PM
HPB

27
Girls Basketball
South Side - Bishop Dwenger
6:00 PM
South Side


Boys Basketball
South Side - Bishop Dwenger
7:30 PM
South Side

28
Wrestling
New Haven Sectional 12 Championships
8:00 AM
New Haven


Boys Basketball
South Side - Indianapolis North Central
5:30 PM
Indianapolis North Central

293031
Girls Basketball
South Side - New Haven
6:30 PM
Huntington North

12
Girls Swimming and Diving
South Side - South Side Sectional 6 Prelims
6:30 PM
Helen P. Brown Natatorium


Boys Basketball
South Side - Blackhawk Christian
7:30 PM
South Side

34
Girls Swimming and Diving
South Side - South Side Sectional 6 Championships
9:00 AM
Helen P. Brown Natatorium


Boys Basketball
South Side - Muncie Central
2:00 PM
Muncie Central

Jan 26 Thu
Boys Swimming and Diving South Side - Huntington North
6:15 PM HPB
Girls Swimming and Diving South Side - Huntington North
6:15 PM HPB
Jan 27 Fri
Girls Basketball South Side - Bishop Dwenger
6:00 PM South Side
Boys Basketball South Side - Bishop Dwenger
7:30 PM South Side
Jan 28 Sat
Wrestling New Haven Sectional 12 Championships
8:00 AM New Haven
Boys Basketball South Side - Indianapolis North Central
5:30 PM Indianapolis North Central
Jan 31 Tue
Girls Basketball South Side - New Haven
6:30 PM Huntington North
Feb 02 Thu
Girls Swimming and Diving South Side - South Side Sectional 6 Prelims
6:30 PM Helen P. Brown Natatorium
Boys Basketball South Side - Blackhawk Christian
7:30 PM South Side
Feb 04 Sat
Girls Swimming and Diving South Side - South Side Sectional 6 Championships
9:00 AM Helen P. Brown Natatorium
Boys Basketball South Side - Muncie Central
2:00 PM Muncie Central
Feb 06 Mon
Gymnastics South Side/Wayne at Concordia
6:30 PM Concordia
Feb 07 Tue
Boys Basketball South Side - Bishop Luers
7:30 PM Bishop Luers
Feb 08 Wed
Gymnastics South Side/Wayne at Northrop
6:30 PM Northrop
Feb 10 Fri
Boys Basketball South Side - Wayne
7:30 PM South Side
Feb 11 Sat
Gymnastics South Side at Angola
11:00 AM Angola
Boys Basketball South Side - Huntington North
7:30 PM Huntington North
Feb 13 Mon
Gymnastics South Side/Wayne at Bishop Dwenger
6:30 PM Bishop Dwenger
Feb 14 Tue
Boys Basketball South Side - Central Noble
7:45 PM South Side
Feb 17 Fri
Boys Basketball South Side - Snider
7:30 PM South Side
Feb 18 Sat
Boys Basketball South Side - Indianapolis Lawrence North
2:30 PM Lawrence North
Feb 20 Mon
Gymnastics South Side/Wayne at Huntington North
6:30 PM Huntington North
Get Started