Icon alert

For information about Coronavirus (COVID-19), including screening resources and facility updates, click here. 

Sports Network Calendar

<January 2021>
SunMonTueWedThuFriSat
272829
Boys Basketball
South Side - Gary Lighthouse
10:30 AM
Mishawaka Marian


Boys Basketball
South Side - Mishawaka Marian
7:30 PM
Mishawaka Marian

30
Girls Basketball
South Side - Indianapolis Pike
10:00 AM
Franklin Central


Girls Basketball
South Side - Franklin Central
5:00 PM
Franklin Central High School

3112
Girls Basketball
South Side - Fishers
3:30 PM
Fishers


Boys Basketball
South Side - Marion Classic
Cancelled
Marion

345
Boys Swimming and Diving
South Side - South Side Splash
Cancelled
Helen P. Brown Natatorium


Girls Swimming and Diving
South Side - South Side Splash
Cancelled
Helen P. Brown Natatorium


Girls Swimming and Diving
South Side - Blackford
6:00 PM
Blackford


Boys Swimming and Diving
South Side - Blackford
6:00 PM
Helen P. Brown Natatorium


Wrestling
Northrop at South Side
6:30 PM
South Side

View All
6
Boys Swimming and Diving
South Side - Wayne, Bishop Dwenger
6:15 PM
Helen P. Brown Natatorium


Girls Swimming and Diving
South Side - Wayne, Bishop Dwenger
6:15 PM
Helen P. Brown Natatorium

78
Boys Basketball
South Side - Homestead
6:00 PM
Homestead

9
Wrestling
Mac Invitational
9:00 AM
Maconaquah


Girls Basketball
South Side - Carmel
Cancelled
South Side


Boys Basketball
South Side - Marion
7:30 PM
Marion

View All
101112
Wrestling
South Side at Concordia
6:30 PM
Concordia

1314
Wrestling
South Side Super Dual
Cancelled
South Side


Wrestling
North Side at South Side
6:30 PM
South Side


Gymnastics
South Side, Wayne at Snider
6:30 PM
Snider

View All
15
Boys Basketball
South Side - Concordia
6:00 PM
South Side


Boys Swimming and Diving
South Side - Summit Athletic Conference Diving Championships
6:30 PM
Helen P. Brown Natatorium


Girls Swimming and Diving
South Side - Summit Athletic Conference Diving Championships
6:30 PM
Helen P. Brown Natatorium

View All
16
Boys Swimming and Diving
South Side - Summit Athletic Conference Championships
7:30 AM
Helen P. Brown Natatorium


Wrestling
Woodlan Super Dual
9:30 AM
Woodlan


Girls Basketball
South Side - Penn
Cancelled
Penn


Girls Swimming and Diving
South Side - Summit Athletic Conference Championships
6:15 PM
Helen P. Brown Natatorium

View All
171819
Girls Swimming and Diving
South Side - Snider, Bishop Luers
5:30 PM
Helen P. Brown Natatorium


Boys Swimming and Diving
South Side - Snider, Bishop Luers
6:15 PM
Helen P. Brown Natatorium

20
Wrestling
Wayne at South Side
6:30 PM
South Side


Gymnastics
Angola, South Side at Wayne
6:30 PM
Wayne

21
Girls Swimming and Diving
South Side - Northrop, North Side
6:00 PM
Helen P. Brown Natatorium


Boys Swimming and Diving
South Side - Northrop, North Side
6:15 PM
Helen P. Brown Natatorium

22
Girls Basketball
South Side - Carroll
6:00 PM
Carroll


Boys Basketball
South Side - Carroll
7:30 PM
Carroll

23
Wrestling
Summit Athletic Conference Championships
9:00 AM
Snider


Gymnastics
Concordia Carter Classic
Cancelled
Concordia


Girls Basketball
South Side - Wayne
2:00 PM
South Side


Girls Basketball
South Side - Indianapolis North Central
Cancelled
North Central

View All
2425
Girls Basketball
South Side - Concordia
6:00 PM
South Side

26
Girls Basketball
South Side - Huntington North
Cancelled
Huntington North

2728
Girls Swimming and Diving
South Side - Huntington North
5:30 PM
South Side


Girls Basketball
South Side - Homestead
6:00 PM
Homestead


Boys Swimming and Diving
South Side - Huntington North
6:15 PM
Helen P. Brown Natatorium

View All
29
Girls Swimming and Diving
South Side - Snider JV Dive Invitational
5:00 PM
Helen P. Brown Natatorium


Girls Basketball
South Side - Bishop Dwenger
6:00 PM
South Side


Boys Basketball
South Side - Bishop Dwenger
7:30 PM
South Side

View All
30
Wrestling
New Haven Sectional 12 Championships
9:00 AM
New Haven


Boys Basketball
South Side - Michigan City
5:00 PM
South Side

311
Gymnastics
Eastside, South Side, Wayne, Carroll at DeKalb
6:30 PM
DeKalb

234
Boys Basketball
South Side - Blackhawk Christian
7:30 PM
South Side

5
Girls Basketball
South Side - Huntington North
7:30 PM
Columbia City

6
Wrestling
Carroll Regional Championships
9:00 AM
Carroll


Girls Swimming and Diving
South Side - South Side Sectional Championships
9:00 AM
Helen P. Brown Natatorium


Girls Basketball
South Side - Homestead
7:30 PM
Columbia City

View All
Jan 19 Tue
Girls Swimming and Diving South Side - Snider, Bishop Luers
Boys Swimming and Diving South Side - Snider, Bishop Luers
Jan 20 Wed
Wrestling Wayne at South Side
6:30 PM South Side
Gymnastics Angola, South Side at Wayne
6:30 PM Wayne
Jan 21 Thu
Girls Swimming and Diving South Side - Northrop, North Side
Boys Swimming and Diving South Side - Northrop, North Side
Jan 22 Fri
Girls Basketball South Side - Carroll
6:00 PM Carroll
Boys Basketball South Side - Carroll
7:30 PM Carroll
Jan 23 Sat
Wrestling Summit Athletic Conference Championships
9:00 AM Snider
Gymnastics Concordia Carter Classic
Cancelled Concordia
Girls Basketball South Side - Wayne
2:00 PM South Side
Girls Basketball South Side - Indianapolis North Central
Cancelled North Central
Jan 25 Mon
Girls Basketball South Side - Concordia
6:00 PM South Side
Jan 26 Tue
Girls Basketball South Side - Huntington North
Cancelled Huntington North
Jan 28 Thu
Girls Swimming and Diving South Side - Huntington North
5:30 PM South Side
Girls Basketball South Side - Homestead
6:00 PM Homestead
Boys Swimming and Diving South Side - Huntington North
Jan 29 Fri
Girls Swimming and Diving South Side - Snider JV Dive Invitational
Girls Basketball South Side - Bishop Dwenger
6:00 PM South Side
Boys Basketball South Side - Bishop Dwenger
7:30 PM South Side
Jan 30 Sat
Wrestling New Haven Sectional 12 Championships
9:00 AM New Haven
Boys Basketball South Side - Michigan City
5:00 PM South Side
Feb 01 Mon
Gymnastics Eastside, South Side, Wayne, Carroll at DeKalb
6:30 PM DeKalb
Feb 04 Thu
Boys Basketball South Side - Blackhawk Christian
7:30 PM South Side
Feb 05 Fri
Girls Basketball South Side - Huntington North
7:30 PM Columbia City
Feb 06 Sat
Wrestling Carroll Regional Championships
9:00 AM Carroll
Girls Swimming and Diving South Side - South Side Sectional Championships
Girls Basketball South Side - Homestead
Feb 08 Mon
Gymnastics South Side, Wayne, Norwell at Concordia
6:30 PM Concordia
Feb 09 Tue
Boys Basketball South Side - Bishop Luers
7:30 PM Bishop Luers
Feb 10 Wed
Gymnastics South Side, Wayne at Northrop
6:30 PM Northrop
Feb 12 Fri
Boys Basketball South Side - Wayne
7:30 PM South Side
Feb 13 Sat
Wrestling New Haven Semi-State Championships
Gymnastics Angola Invitational
11:00 AM Angola
Boys Basketball South Side - Huntington North
Get Started