Sports Network Calendar

<January 2022>
SunMonTueWedThuFriSat
26272829
Boys Basketball
Snider - Huntington North
9:00 AM
Huntington North


Wrestling
Mishawaka Al Smith Invitational
9:00 AM
Mishawaka


Boys Basketball
Snider - Lake Central
3:00 PM
Huntington North

View All
30
Boys Basketball
Snider - Fishers
7:00 PM
Huntington North

311
234
Wrestling
Snider at Bishop Dwenger
6:30 PM
Bishop Dwenger


Boys Basketball
Snider - New Haven
7:30 PM
Snider

5
Girls Basketball
Snider - Wayne
7:45 PM
Wayne

6
Wrestling
Homestead at Snider
6:30 PM
Snider


Boys Swimming and Diving
Snider - Concordia/North Side
6:30 PM
Helen P. Brown Natatorium


Girls Swimming and Diving
Snider - Concordia/North Side
6:30 PM
Helen P. Brown Natatorium


Boys Basketball
Snider - Wayne
7:45 PM
Wayne

View All
7
Girls Basketball
Snider - Northrop
6:00 PM
Snider


Boys Basketball
Snider - Northrop
7:45 PM
Snider

8
Wrestling
Northfield Norse JV Invitational
9:00 AM
Northfield

91011
Wrestling
Carroll at Snider
6:30 PM
Snider


Gymnastics
Snider at Homestead
6:30 PM
Homestead

12
Boys Swimming and Diving
Snider - East Noble
Cancelled
East Noble


Girls Swimming and Diving
Snider - East Noble
Cancelled
East Noble


Girls Basketball
Snider - Bishop Luers
7:30 PM
Bishop Luers

View All
13
Gymnastics
Snider/South Side at Wayne
6:30 PM
Wayne

14
Girls Basketball
Snider - Homestead
6:00 PM
Homestead


Boys Basketball
Snider - Homestead
7:45 PM
Homestead

15
Wrestling
Concordia Invitational
9:00 AM
Concordia


Boys Swimming and Diving
Snider - Summit Athletic Conference Championships
12:00 PM
Helen P. Brown Natatorium


Girls Swimming and Diving
Snider - Summit Athletic Conference Championships
12:00 PM
Helen P. Brown Natatorium

View All
161718
Boys Swimming and Diving
Snider - Bishop Luers/South Side
6:30 PM
Helen P. Brown Natatorium


Girls Swimming and Diving
Snider - South Side/Bishop Luers
6:30 PM
Helen P. Brown Natatorium

19
Wrestling
Snider at Leo
5:30 PM
Leo


Wrestling
Snider JV Invitational
5:30 PM
Snider


Boys Basketball
Snider - Leo
7:30 PM
Snider

View All
2021
Girls Basketball
Snider - Concordia
6:00 PM
Snider


Boys Basketball
Snider - Concordia
7:45 PM
Snider

22
Wrestling
Summit Athletic Conference Championships
8:00 AM
Snider


Gymnastics
Concordia Carter Classic
11:30 AM
Concordia


Girls Basketball
Snider - Northridge
7:30 PM
Snider

View All
232425
Girls Basketball
Snider - DeKalb
7:30 PM
Snider

26
Boys Basketball
Snider - DeKalb
7:30 PM
DeKalb

27
Gymnastics
Snider at East Noble
6:30 PM
East Noble

28
Girls Swimming and Diving
Snider - Snider JV Dive Invitational
5:30 PM
Helen P. Brown Natatorium,


Girls Basketball
Snider - Carroll
6:00 PM
Carroll


Boys Basketball
Snider - Carroll
7:45 PM
Carroll

View All
29
Wrestling
New Haven Sectional Championships
8:00 AM
New Haven


Gymnastics
Merrillville Pirate Invitational
2:00 PM
Merrillville


Boys Basketball
Snider - Carmel
7:30 PM
Carmel

View All
3031
Gymnastics
Bishop Dwenger at Snider
6:30 PM
Snider

123
Girls Basketball
Snider - Sectional Prelims
6:00 PM
Helen P. Brown Natatorium

4
Girls Basketball
Snider - Carroll
6:00 PM
Snider

5
Wrestling
Carroll Regional
9:00 AM
Carroll


Girls Swimming and Diving
Snider - South Side Sectional Championships
9:00 AM
HPB Natatorium


Boys Basketball
Snider - Bishop Dwenger
12:30 PM
Snider


Girls Basketball
Snider - Northrop
7:30 PM
Snider

View All
Jan 27 Thu
Gymnastics Snider at East Noble
6:30 PM East Noble
Jan 28 Fri
Girls Swimming and Diving Snider - Snider JV Dive Invitational
Girls Basketball Snider - Carroll
6:00 PM Carroll
Boys Basketball Snider - Carroll
7:45 PM Carroll
Jan 29 Sat
Wrestling New Haven Sectional Championships
8:00 AM New Haven
Gymnastics Merrillville Pirate Invitational
2:00 PM Merrillville
Boys Basketball Snider - Carmel
7:30 PM Carmel
Jan 31 Mon
Gymnastics Bishop Dwenger at Snider
6:30 PM Snider
Feb 03 Thu
Girls Basketball Snider - Sectional Prelims
Feb 04 Fri
Girls Basketball Snider - Carroll
6:00 PM Snider
Feb 05 Sat
Wrestling Carroll Regional
9:00 AM Carroll
Girls Swimming and Diving Snider - South Side Sectional Championships
9:00 AM HPB Natatorium
Boys Basketball Snider - Bishop Dwenger
12:30 PM Snider
Girls Basketball Snider - Northrop
7:30 PM Snider
Feb 07 Mon
Boys Swimming and Diving Snider - Norwell/Adams Central
Cancelled Adams Central
Feb 08 Tue
Boys Basketball Snider - Blackhawk Christian
Feb 11 Fri
Boys Basketball Snider - Bishop Luers
8:00 PM Bishop Luers
Feb 12 Sat
Wrestling New Haven Semi-State Championships
8:00 AM Allen County War Memorial Coliseum
Girls Basketball Snider - Northwestern
12:00 PM Marion
Boys Basketball Snider - Indianapolis Lawrence North
2:30 PM
Girls Basketball Snider - Noblesville
7:30 PM Marion
Feb 14 Mon
Gymnastics Carroll at Snider
6:30 PM Snider
Feb 17 Thu
Gymnastics Snider at Huntington North
Cancelled Northrop
Feb 18 Fri
Wrestling IHSAA State Championships
4:30 PM Gainbridge Fieldhouse
Boys Swimming and Diving Snider - South Side Sectional 6 Prelims
6:00 PM HPB
Boys Basketball Snider - South Side
7:30 PM Snider
Feb 19 Sat
Boys Swimming and Diving Snider - South Side Sectional 6 Championships
9:00 AM HPB
Boys Basketball Snider - Monroe Central
7:30 PM Snider
Feb 24 Thu
Gymnastics Concordia at Snider
6:30 PM Snider
Get Started